5 pomysłów na stylowe aranżacje ogrodu z wykorzystaniem mebli aluminiowych

Dla wielu osób ogród jest prawdziwym oczkiem w głowie. Dbają one nie tylko o rośliny, ale także wygląd mebli ogrodowych czy altanek. Regularnie podlewają, rozsadzają, odmalowują, naprawiają… Tworzą też specjalne strefy relaksu na świeżym powietrzu. I chociaż zarówno kwiaty, jak i elementy małej architektury istotnie wpływają na wygląd ogrodu i atmosferę, za udany odpoczynek odpowiadają głównie wygodne i funkcjonalne meble ogrodowe. Ciekawą opcją jest inwestycja w akcesoria aluminiowe. Jak można je wykorzystać w aranżacji ogrodu? Podpowiadamy!

Zestaw ogrodowy aluminium – zalety

Większość z nas kupuje oczami. Nie ma w tym niczego dziwnego ani złego – w końcu najpierw widzimy dany produkt, oceniamy jego wygląd, a dopiero później skupiamy się na parametrach technicznych i użytkowych. Jeśli chodzi o meble ogrodowe z aluminium, od razu przykuwają one wzrok. Materiał ten odznacza się elegancją i znakomicie komponuje się ze wstawkami z innych tworzyw czy tkanin.

Meble ogrodowe z aluminium są lekkie, co nie tylko ułatwia ich transport, ale też ewentualną szybką zmianę aranżacji. Jednak niewielka waga nie wyklucza ponadprzeciętnej solidności. Wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne wydłuża żywotność mebli. Łatwe jest też utrzymanie ich w czystości. Większość plam i zabrudzeń można usunąć poprzez przetarcie powierzchni wilgotną szmatką. Jakakolwiek konserwacja jest zbędna, czego nie można powiedzieć na przykład o wyrobach z drewna. Meble na taras aluminiowe są przy tym w pełni bezpieczne dla użytkowników i otoczenia, gdyż nie wydzielają żadnych szkodliwych pyłów ani nie oddziałują negatywnie na środowisko.

Uniwersalny komplet ogrodowy aluminiowy

Komplet ogrodowy aluminiowy jest zestawem na tyle uniwersalnym, że skomponuje się z ogrodem urządzonym w każdym stylu. Bez względu na umiejscowienie będzie on doskonale harmonizować z otaczającymi go roślinami i dekoracjami. Poniżej przedstawiamy pięć najciekawszych pomysłów na ogrodowe aranżacje z wykorzystaniem aluminiowych mebli.

Uporządkowany i symetryczny ogród

Symetryczne i jasno wyznaczone strefy relaksu charakteryzują się wręcz geometrycznym ładem. Rabaty i grządki w kształcie prostokątów, trójkątów czy rombów zachwycają miłośników porządku i ogrodów francuskich. Stoły ogrodowe aluminiowe wraz z krzesłami z tego samego materiału świetnie współgrają z takim otoczeniem. Ich proste kształty stanowią dopełnienie ładu i prostoty. Duży wachlarz kolorystyczny aluminiowych mebli pozwala bez problemu dobrać idealne produkty do rosnących w pobliżu kwiatów czy do fasady domu.

Naturalny i malowniczy ogród wiejski

Niemal po przeciwnej stronie spektrum mamy przytulny ogród wiejski. Nieregularne trawniki poprzeplatane długimi rabatami, poustawiane tu i ówdzie donice z bujnymi roślinami czy nieprzystrzyżone żywopłoty nie muszą być oznaką lenistwa. Wiele osób preferuje bowiem naturalnie wyglądające ogrody, gdzie rządzi natura. W takim przypadku zestaw ogrodowy aluminium powinien stanowić raczej jego dyskretne uzupełnienie niż najważniejszy punkt. I w tej roli sprawdza się znakomicie, tworząc zaciszny kącik umożliwiający nieskrępowany odpoczynek. Warto postawić na meble i tekstylia w kolorach ziemi oraz różnych odcieniach zieleni.

Minimalistyczny i funkcjonalny ogród skandynawski

Moda na skandynawską architekturę jest w naszym kraju coraz bardziej widoczna. Darzymy sympatią nie tylko budynki wznoszone w tym stylu, ale także minimalistyczne przydomowe strefy relaksu. Komplet ogrodowy aluminiowy rewelacyjnie się tu sprawdzi. Elegancki zestaw w odcieniach bieli i szarości będzie interesującym dopełnieniem minimalistycznego terenu opartego na surowej, ale mimo to urzekającej roślinności.

Meble na taras aluminiowe w urokliwym ogrodzie romantycznym

Romantyczny ogród w stylu rustykalnym czy boho z domieszką eleganckich dodatków to piękne i przytulne miejsce. Wysoka trawa, mnóstwo kwiatów i bujne krzewy kreują kameralną i cichą przestrzeń, w której łatwo zapomnieć o codziennych rozterkach. Ulokowanie niedużego stołu ogrodowego aluminiowego w altanie lub pod innym zadaszeniem pozwoli wydzielić idealne miejsce sprzyjające odprężeniu.

Zestaw ogrodowy aluminium – tarasowa wyspa

Na koniec najpopularniejsza opcja. Wielu Polaków nie wyobraża sobie domu jednorodzinnego bez tarasu i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał ulec zmianie. Ponieważ taras można urządzić na wiele sposobów, każdy jest w stanie stworzyć idealną aranżację dla siebie. Niezależnie od wybranego stylu meble na taras aluminiowe ustawione w centralnej części będą się świetnie prezentować.

Meble ogrodowe z aluminium przyjazne dla kieszeni

Podsumowując, inwestycja w meble ogrodowe z aluminium to bez wątpienia strzał w dziesiątkę. Znakomite parametry techniczne i uniwersalny design wpisujący się w każdą aranżację to jedne z ważniejszych zalet zestawów z tego materiału. Nie bez znaczenia jest także cena. Niemieckie meble ogrodowe z aluminium są tańsze niż wyroby z innych materiałów, a przecież przewyższają je pod względem wizualnym i właściwości użytkowych.