5 sposobów na aranżację balkonu i tarasu z wykorzystaniem skrzyni technorattanowej

Chociaż balkon i taras różnią się od siebie, ich przeznaczenie jest praktycznie takie samo: mają być miejscem do odpoczynku. Relaks nie jest jednak możliwy bez odpowiednich mebli i dodatków. Urządzając balkon czy taras, większość osób widzi oczyma wyobraźni ładny zestaw mebli ogrodowych, kilka donic z kwiatami i zadaszenie przydatne w upalne dni. To jednak nie wszystko, co będzie Ci potrzebne! Warto pokusić się także o zakup skrzyni z technorattanu, która pomoże Ci utrzymać porządek – i nie tylko. Jak jeszcze można ją wykorzystać? Podpowiadamy!

Solidna i estetyczna skrzynia technorattan

Gdy już poznasz nasze pomysły na wykorzystanie tego praktycznego dodatku, skrzynia technorattan stanie się elementem wyposażenia, bez którego nie będziesz sobie w stanie wyobrazić swojego balkonu czy tarasu. Najpierw musimy jednak wspomnieć o samym technorattanie. Jest to nowoczesny materiał o doskonałych parametrach. Wykonane z niego produkty odznaczają się ponadprzeciętną trwałością. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym niestraszne im deszcz czy śnieg. Bez trudu znoszą wysokie i niskie temperatury. By pozbyć się zabrudzeń, wystarczy przetrzeć powierzchnię ścierką wypłukaną w wodzie z mydłem. Meble technorattanowe nie muszą też być impregnowane. Co więcej, nie oddziałują negatywnie na środowisko oraz poddają się recyklingowi. Ciężko znaleźć wyroby stanowiące dla nich jakąkolwiek konkurencję.

Czy na tym kończą się zalety technorattanu? Nie! Meble i akcesoria z tego materiału cechują się też nienagannym wyglądem. Ich design od razu przykuwa wzrok. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w ogrodach, na balkonach i tarasach. Ubogacają przestrzeń, nadając jej elegancki i dystyngowany charakter. Pod kątem wizualnym zostawiają daleko w tyle inne meble ogrodowe. Outlet z tego typu produktami to najlepsze miejsce do nabycia skrzyni z technorattanu. Warto wypatrywać atrakcyjnych promocji – na przykład na stronie Viapi.pl.

Skrzynia z technorattanu – zastosowania

I tak docieramy do clou naszego artykułu: przedstawiamy pięć najciekawszych pomysłów na wykorzystanie skrzyni z technorattanu na balkonie lub tarasie. To akcesorium ma jednak dużo więcej zastosowań, dlatego śmiało możesz go używać również na inne sposoby! Skrzynia technorattanowa jest na tyle funkcjonalna, że na pewno nie pożałujesz jej zakupu.

Skrzynia technorattan – pojemnik na narzędzia ogrodnicze

Dbanie o rośliny to niekończąca się praca. Sam zapał niestety nie wystarczy – do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu potrzebne są również niezawodne narzędzia. Z upływem czasu w domu gromadzi się ich coraz więcej. W pewnym momencie nie wystarcza już standardowa skrzynka na narzędzia. Potrzebna jest większa przestrzeń. W tej roli doskonale sprawdzi się skrzynia z technorattanu. Z powodzeniem pomieści cały potrzebny sprzęt. Zabezpieczy narzędzia przed wodą i wilgocią, a jeśli jej wnętrze się zabłoci czy ubrudzi, nie będzie to widoczne z zewnątrz. Technorattan jest przy tym łatwy w utrzymaniu w czystości – w razie potrzeby ślady ziemi zmyjesz wodą z mydłem.

Schowek na domowe tekstylia

Skoro skrzynia z technorattanu może służyć jako pojemnik na narzędzia ogrodnicze, równie skutecznie pomieści różnego rodzaju tekstylia. Możesz przechować w niej poduszki, koce, składane materace czy pokrowce, które zdobią Twój balkon lub taras. Wszystko to bez problemu zmieści się w dużym pojemniku, a przy tym będzie zawsze pod ręką. W deszczową pogodę, kiedy tekstylia trzeba szybko przenieść w suche miejsce, szczelna skrzynia z technorattanu okaże się idealnym rozwiązaniem.

Skarbnica dziecięcych zabawek

Dzieci uwielbiają spędzać czas na dworze. Z jeszcze większą niecierpliwością niż dorośli oczekują cieplejszych dni. Bawiąc się na tarasie czy balkonie, mogą w końcu wyładować nagromadzoną energię, a nieodzownym towarzyszem tych zabaw są wszelkie autka, lalki, pluszaki, roboty czy klocki. Zebrane w jednej technorattanowej skrzyni, będą zawsze na podorędziu. Łatwy dostęp do zabawek zadowoli dziecko, a przy tym oznacza możliwość ich szybszego uprzątnięcia, co z pewnością ucieszy rodziców.

Skrzynia z technorattanu jako zachwycający kwietnik

Na balkonach i tarasach często widuje się rośliny. Przystrojenie tych przestrzeni kwiatami oddziałuje na zmysły i umila wypoczynek. Technorattanowy pojemnik stwarza doskonałe warunki do uprawy roślin. Duże wymiary skrzyni umożliwiają zasadzenie wielu gatunków kwiatów, ziół, owoców czy warzyw. Doceni to każdy miłośnik pracy w ogrodzie.

Dodatkowe siedzisko

Skrzynia z technorattanu sprawdzi się również jako dodatkowe siedzisko w kryzysowych sytuacjach. Nieoczekiwana wizyta większej liczby gości nierzadko jest źródłem kłopotów związanych z zapewnieniem wszystkim miejsc siedzących – zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach. Skrzynia z solidnego technorattanu o wzmocnionej konstrukcji z powodzeniem utrzyma dorosłą osobę, przeobrażając się w wygodne siedzisko.

Produkty z technorattanu w okazyjnych cenach

Chociaż meble i akcesoria z technorattanu nie należą do drogich, zawsze warto szukać promocji, by upolować wybrane produkty w obniżonych cenach. Pod względem kosztu znakomitym wyborem są meble powystawowe z Niemiec. Sprowadzane z Zachodu produkty nie różnią się jakością od tych dostępnych w lokalnych sklepach, a często wyróżniają się atrakcyjniejszymi cenami. Ich zakup z pewnością się opłaca, dlatego grzechem byłoby nie skorzystać z takich wyprzedaży.