Narożnik rattanowy

Meble rattanowe wciąż chętnie wybierane są do polskich ogrodów. Nic w tym dziwnego – prezentują się bardzo naturalnie i świetnie komponują się z aranżacjami tradycyjnymi i rustykalnymi. Narożnik z rattanu na taras jest dobrym wyborem, jeśli masz możliwość schowania go pod dach na zimę. Rattan niestety nie należy do najtrwalszych surowców, ciężko znosi mrozy, ale też zwykłe deszcze czy promieniowanie UV. Witki szybko blakną, wysuszają się i pękają. Wybierając narożnik rattanowy, musisz liczyć się z tym, że nie jest to mebel, który posłuży Ci latami.

Narożnik technorattanowy

Meble ogrodowe z technorattanu podbiły serca Polaków, wypierając te z rattanu naturalnego. Są do nich łudząco podobne, jedna cechują się o wiele większą trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Narożnik ogrodowy z technorattanu to zakup na kilkanaście lat. Z pewnością cierpliwie zniesie letnie deszcze i palące słońce, nie tracąc swojego pierwotnego uroku. Mebel dobrze jest schować na zimę pod dach, lecz jeśli tego nie zrobisz i tak nacieszysz się nim przez długie lata. Co ważne, meble z technorattanu są lekkie – to znacząco ułatwia ich przenoszenie i przestawianie.

Warto wziąć pod uwagę też ceny, jakie osiągają meble ogrodowe z technorattanu. Wyprzedaż w naszym sklepie to wspaniała okazja, by kupić je naprawdę tanio. Ich ogromna popularność sprawia, że producenci dostarczają na rynek wiele ich kolorów wzorów. Każdy może znaleźć coś do swojego ogrodu – bez względu na to, czy jest to wspomniany narożnik, czy też skrzynia z technorattanu używana do chowania przed deszczem leżących na nim poduszek.

Narożnik aluminiowy

Meble ogrodowe z aluminium są cięższe niż te z technorattanu, co jednak może mieć swoje dobre strony zwłaszcza w tych obszarach Polski, nękanym przez silne wiatry. Aluminium jest jeszcze trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia niż technorattan, z pewnością więc jest doskonałą inwestycją. Nie musisz martwić się, że meble ogrodowe z aluminium są twarde czy niewygodne. Nasz sklep z meblami ogrodowymi zazwyczaj oferuje je w zestawach z wygodnymi pokrowcami czy miękkimi poduszkami, zapewniającymi stuprocentowy komfort wypoczynku.

Jak dopasować narożnik do stylu ogrodu?

Wybierając narożnik ogrodowy, zawsze miej na uwadze charakter aranżacji, jaki chcesz osiągnąć.

Meble ogrodowe z aluminium sprawdzają się lepiej w ogrodach nowoczesnych i minimalistycznych – lepiej unikać ich, jeśli chcesz stworzyć aranżację emanującą domowym ciepłem. Meble drewniane z kolei zazwyczaj są wyborem uniwersalnym. Świetnie komponują się z ogrodami tradycyjnymi, japońskimi, jak i nowoczesnymi (tu zazwyczaj króluje jednak ciemne drewno). Jak już wspomniano, ogromną popularność zyskały w ostatnich latach meble ogrodowe technorattan. Wyprzedaż w naszym sklepie obejmuje zarówno narożniki z plecionki imitującej naturalny rattan (doskonałej do projektów tradycyjnych i rustykalnych), jak i malowanej na szaro czy czarno – niezastąpionej w aranżacjach nowoczesnych.

Narożnik ogrodowy jednoczęściowy lub modułowy

Przed zakupem narożnika ogrodowego przemyśl też, jaka jego konstrukcja lepiej spełni Twoje oczekiwania. Zwykły narożnik jednoczęściowy doskonale spełnia swoją funkcję, gdy głównie korzysta z niego rodzina. Narożniki modułowe, które możesz rozłożyć na kilka oddzielnych foteli, lub przebudowywać je w dowolny sposób, to z kolei doskonały wybór na większe imprezy, gdy zapraszasz do siebie gości. Oddzielne siedziska są w tym wypadku po prostu wygodniejsze i ograniczają konieczność „przeciskania się przez siebie”, gdy ktoś zechce pójść np. do toalety.