Meble ogrodowe z technorattanu – co to za materiał?

Popularne na całym świecie meble rattanowe powstają z naturalnego materiału pozyskiwanego z azjatyckich palm pnących. Naturalny rattan charakteryzuje się trwałością i jednocześnie plastycznością, dlatego można formować go niemal dowolny sposób. Meble wykonane z rattanu są bardzo trwałe, jednak nie należy pozostawiać ich na mrozie, ponieważ niska temperatura może prowadzić do zniekształcania lub nawet pękania materiału. Alternatywą są meble ogrodowe z technorattanu; to materiał powstający z włókien polietylenowych, które imitują naturalny rattan i charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami. 

Meble technorattanowe – praktyczne, trwałe i stylowe

Zestaw wypoczynkowy na taras wykonany z technorattanu niemal do złudzenia przypomina komplet z naturalnego rattanu: producenci oferują rozmaite plecionki o różnym wykończeniu, dlatego bez problemu znajdziesz odpowiadający Ci zestaw. Syntetyczny rattan jest bardzo wytrzymały oraz – w przeciwieństwie do włókien naturalnych – odporny na warunki atmosferyczne. Skrzynia technorattan może stać na tarasie nie tylko latem, ale również w czasie zimy. To materiał odporny na plamy i odbarwienia, a do tego łatwy do utrzymania w czystości – bez problemu możesz wyczyścić meble ogrodowe i akcesoria za pomocą wody z detergentem. Jeśli obawiasz się, że rattanowy zestaw wypoczynkowy może ulec uszkodzeniu, i nie wiesz, gdzie przechowywać komplet mebli po sezonie, postaw na technorattan i nie przejmuj się, że Twoim meblom zaszkodzi mróz czy inne czynniki atmosferyczne. Ze względu na dużą plastyczność technorattan może być wykorzystywany do tworzenia rozmaitych plecionek – dzięki temu meble wykonane z tego materiału mogą być prostymi lub bardziej finezyjnymi modelami. Niektóre z nich to wręcz prawdziwe dzieła sztuki! Dzięki temu meble z technorattanu nie tylko są praktyczne, ale również pięknie się prezentują.

meble ogrodowe z ekspozycji

Kiedy kupić zestaw wypoczynkowy na taras z technorattanu?

Jeśli szukasz oszczędności, zdecyduj się na powystawowe meble ogrodowe. Dzięki temu, że materiał nie jest podatny na uszkodzenia, nawet produkty z ekspozycji będą równie eleganckie i stylowe, co fabrycznie nowe meble ogrodowe technorattan. Wyprzedaż to świetna okazja na zakupy! Do sezonu zostało jeszcze kilka miesięcy? Nic nie szkodzi: zapakowane meble z technorattanu mogą po prostu stanąć na tarasie czy balkonie i poczekać na swój czas. Producenci szacują, że produkty wykonane z technorattanu przetrwają nawet do piętnastu lat, dlatego potraktuj ten zakup jako inwestycję na długi czas. Gwarantujemy, że Twój komplet będzie się pięknie prezentował nawet pomimo intensywnej eksploatacji. Szukasz mebli, które przetrwają naprawdę wiele? Wybierz zestaw wypoczynkowy z technorattanu! Ogromny wybór rozmaitych modeli sprawi, że z pewnością znajdziesz te idealnie dopasowane do aranżacji Twojego tarasu, altany czy ogrodu. Jeśli co roku denerwujesz się z powodu konieczności zabezpieczania swoich mebli ogrodowych, a proste zestawy wykonane z plastiku powoli tracą kolor na ostrym słońcu, postaw na sprawdzoną i niezawodną alternatywę – komplety ogrodowe z wysokiej jakości technorattanu. Są nie tylko pięknie wykończone, ale również niesamowicie wygodne i praktyczne!