Z czego powstają włókna technorattanowe?

Włókna technorattanowe powstają z włókien polietylenowych plecionych w specjalny sposób. Ten syntetyczny materiał doskonale imituje naturalny rattan i przy okazji jest bardzo wytrzymały oraz odporny na zabrudzenia, odbarwienia i zniekształcenia. Jakie rodzaje plecionki technorattanowej wyróżniamy? Podstawowe typy to: 

  • plecionka płaska – wyplatana ze spłaszczonych włókien o różnej szerokości i grubości, 

  • plecionka półokrągła – lepiej imitująca naturalny rattan i bardziej wytrzymała,

  • okrągła plecionka technorattanowa – najdroższa i zarazem najbardziej ekskluzywna. 

Właściwości technorattanu sprawiają, że meble technorattanowe i skrzynie ogrodowe są wyjątkowo wytrzymałe i trwałe. Włókna technorattanowe różnią się także pod względem typu wykończenia: wyróżniamy technorattan gładki oraz technorattan szczotkowany. Najpopularniejsze meble z technorattanu to przede wszystkim kanapy, fotele i leżaki – to materiał, który wytrzyma nawet większe obciążenie, dlatego idealnie sprawdzi się do produkcji wszystkich zestawów wypoczynkowych. Stoły, stoliki i krzesła wykonane z tego materiału to również świetny wybór – z łatwością utrzymasz je w czystości. Polecamy także praktyczne skrzynie z technorattanu; możesz przechowywać w nich narzędzia i akcesoria ogrodnicze oraz sprzęt, który chcesz zabezpieczyć poza sezonem.

meble ogrodowe powystawowe - technorattanowe

W przeciwieństwie do mebli z naturalnego rattanu, technorattanowe nie są podatne na uszkodzenia i odkształcenia pod wpływem mrozu – bez problemu możesz zostawić je na zewnątrz na cały rok. Jeśli szukasz mebli trwałych, niezawodnych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych, modele wykonane z technorattanu to najlepszy wybór! Nie musisz ich impregnować oraz dodatkowo zabezpieczać przed grzybami lub pleśnią – to materiał odporny na działanie wilgoci oraz rozmaitych drobnoustrojów. Zależy Ci na bezproblemowym komplecie wypoczynkowym i meblach czy akcesoriach, które będą prezentowały się świetnie wraz z upływem czasu, a jednocześnie nie będą wymagały szczególnych zabiegów konserwujących? Technorattan to najlepszy wybór!

Sklep z meblami ogrodowymi online – znajdź swoje wymarzone meble

Różne typy plecionek technorattanowych pozwalają producentom na tworzenie rozmaitych mebli i akcesoriów. Technorattan jest bardzo plastyczny i do złudzenia może imitować zarówno rattan naturalny, jak i wiklinę oraz inne materiały. Jeśli zależy Ci na konkretnych meblach ogrodowych, czy zestawach lub akcesoriach o nietypowym kształcie, rozmiarze i wykończeniu, sklep z meblami ogrodowymi online będzie idealnym miejscem na zakupy. Znajdziesz w nim bogaty wybór rozwiązań i bez problemu wybierzesz wymarzone meble ogrodowe z technorattanuWyprzedaż to znakomita okazja do zakupów: w końcu meble wykonane z tego materiału mogą spokojnie poczekać na sezon letni na balkonie lub tarasie.

Jeśli chcesz stworzyć wyjątkową aranżację, zadbaj o najlepsze meble i skrzynie technorattan owe – w sklepie internetowym znajdziesz rozmaite interesujące propozycje. Meble ogrodowe z technorattanu doskonale sprawdzą się również jako wyposażenie letnich domków i altanek. Są praktyczne i jednocześnie wyjątkowo stylowe, a atrakcyjna cena sprawia, że to świetna propozycja dla każdego!